УКАБ: ІСТОРІЯ УСПІШНОГО ЛОБІЮВАННЯ ІНТЕРЕСІВ АГРОБІЗНЕСУ
Створена в 2007 році, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) постійно і наполегливо працює над створенням умов, сприятливих для розвитку агробізнесу в Україні. Поєднуючи добрі аналітичні здібності, майстерну комунікацію та грамотне лобіювання, ми змогли забезпечити низку відчутних позитивних результатів для різних галузей агропромислового виробництва та аграрного сектору в цілому.
Незважаючи на перманентні спроби ревізії податкових пільг, ми змогли агрегувати інтереси більшості представників аграрної галузі та забезпечити збереження податкових стимулів для розвитку аграрного виробництва в період із 2007 по 2015 роки. Це дало можливість зберегти для агропідприємств десятки мільярдів гривень інвестиційного капіталу, а для галузі в цілому – суттєво прискорити темпи розвитку.
Такий динамічний розвиток був би неможливий без системної роботи по освоєнню зовнішніх ринків, яка дала можливість наростити обсяги експорту продукції АПК із 6,25 млрд дол. США в 2007 році до понад 22 млрд дол. США в 2019 році. Глибока фахова експертиза дозволила суттєво покращити параметри ключових міжнародних договорів України, що регулюють зовнішню торгівлю, а скоординована і наполеглива співпраця із членами УКАБ – забезпечити успішне проходження верификаційних місій наших торгівельних партнерів, а отже – відкрити ключові ринки збуту, що є критично важливим для розвитку галузі в умовах обмеженої платоспроможності внутрішнього ринку.
Активна участь в дерегуляційній діяльності в період 2009- 2012 років дозволила скасувати (або суттєво обмежити сферу застосування) понад 10 ключових дозвільних документів в АПК, що призвело до економії близько 100 млн дол. США
корупційних та транзакційних затрат щорічно.
В 2014-2019 роках УКАБ делегувала багатьох висококваліфікованих спеціалістів до органів державної влади та управління, а також передових аграрних компаній, що дозволило спочатку пом'якшити наслідки фінансово- економічної кризи, а потім і створити більш комфортні умови роботи в аграрному секторі в посткризові роки, зробивши їх одними із найбільш успішних для аграрного сектору.
Кожного дня ми отримуємо запити від наших членів і наполегливо працюємо над захистом їх інтересів в комунікації із органами законодавчої та виконавчої влади.
УКАБ продовжує підтримувати стратегічні та антикорупційні реформи, включаючи земельну реформу, що мають посилити аграрну економіку та допомогти агробізнесу реалізувати потенціал сільсько-господарського та харчового виробництва, забезпечивши його прибутковість, стале та збалансоване функціонування сільської місцевості та доходи мільйонам сільських жителів.
Стикаючись зі новими викликами, ми як ніколи потребуємо консолідації зусиль галузі, представлення та відстоювання наших інтересів, формування сучасного порядку денного аграрної політики та модернового агропромислового виробництва в Україні.
Діяльність УКАБ за весь час свого існування була спрямована на покращення доступу до ресурсів аграрного виробництва, що забезпечують вищу ефективність виробництва, а також кращі економічні умови для збуту, включаючи доступ до ринків та питання оподаткування.
Напрямок роботи
Насінництво
Зроблено
Лібералізований ринок, зокрема демонополізована сертифікація. Успішно пройдена місія ЄС щодо визнання системи насінництва
В процесі
Отримання формального рішення щодо можливості експорту насіння на ринок ЄС
Техніка
При вступі до СОТ, знижені ставки імпортного мита до 0-5% від митної вартості. Прозора система реєстрації техніки
Зниження ставки імпортного мита на самохідні обприскувачі
ЗЗР
Зниження ставок імпортного мита при вступі до СОТ, транспарентна система реєстрації
Розблокування початку реєстрації ЗЗР, що знаходяться на етапі реєстрації в країнах походження
Земля
Екстериторіальність адмінпослуг, перехід до ринкових відносин, аукціонна форма реалізації прав для державних і комунальних земель
Закріплення переважного права на законодавчому рівні та більш чітке визначення інструментів його реалізації
Ринки збуту
Автоматичне відшкодування ПДВ, відсутність експортних обмежень (квот). Відновлення роботи ринків під час карантину
Скасування експортного мита на соєві боби та ріпак. Розвиток логістики та зниження логістичних затрат
НАШ ПРІОРИТЕТ
Захист інтересів компаній-членів УКАБ
Сайт використовує файли cookies для аналізу трафіку і налаштування реклами.
Погоджуюсь
Close
ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА
Людмила Стоцька
stotska@ucab.ua
044 298 00 90
096 309 04 81
КОНТАКТИ
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР
ДИРЕКТОР З РОЗВИТКУ
Роман Сластьон
slaston@ucab.ua
044 298 00 90
067 509 57 97
Анатолій Циркун
tsyrkun@ucab.ua
044 298 00 91
067 769 86 58
Розробка та просування
WE CREATE AGRIFUTURE
ВАЖЛИВІ ПОСИЛАННЯ